Pobierz warunki

Informacje ogólne

Najemca musi okazać prawo jazdy ważne od co najmniej 1 roku oraz ważny dowód osobisty lub paszport.

Minimalny wymagany wiek najemcy wynosi 21 lat.

Paliwo nie jest wliczone w cenę najmu.

Najemca otrzymuje i oddaje pojazd z pełnym zbiornikiem paliwa.

Płatność

Płatność za najem samochodu przyjmujemy z góry gotówką, przelewem, kartą kredytową lub płatniczą.

Kaucja

Dla posiadaczy kart kredytowych: kwota kaucji zostaje zablokowana (pre-autoryzowana) na koncie karty kredytowej na czas najmu samochodu. W przypadku braku karty kredytowej kaucja może zostać wpłacona gotówką lub przelewem. Polecenie anulowanie pre-autoryzacji (w przypadku kaucji na karcie) lub zwrot kaucji (kaucja gotówkowa lub przelew) następuje niezwłocznie przy zwrocie nieuszkodzonego auta i braku innych należności w stosunku do MiCaR. W przypadku zwrotu samochodu zabrudzonego lub zwrotu po zmierzchu polecenie anulowania autoryzacji lub zwrot kaucji następuje następnego dnia po oględzinach samochodu.

Wyjazd zagraniczny

Wynajętym pojazdem można przekraczać granicę Polski tylko za pisemną zgodą reprezentanta MiCaR. W przypadku samochodów osobowych łączy się to z dodatkową opłatą.

Uwaga

W przypadku braku konkretnego, potwierdzonego, pojazdu z przyczyn od nas niezależnych (np. poprzedni najem przedłużony, awaria pojazdu itp.) MiCaR zastrzega sobie prawo do podstawienia samochodu innej marki w tej samej lub podobnej klasie. Różnica w cenie najmu zostanie uwzględniona podczas zapłaty.

Rezygnacja

W przypadku rezygnacji z najmu MiCaR ma prawo do odszkodowania w wysokości 10% ceny najmu, nie mniej niż 200,00 zł. Jeśli całkowita cena najmu nie przekraczała kwoty 200,00 zł, odszkodowanie będzie równe cenie najmu.

Odpowiedzialność

Najemca odpowiada za szkody w wynajmowanym pojeździe do wysokości kaucji, jeżeli nastąpiły z jego winy lub nie ma sprawcy. Najemca nie ponosi odpowiedzialności gdy winny jest inny uczestnik ruchu (potwierdzony protokołem policyjnym).

Najemca pokrywa wszystkie opłaty i kary, które są związane z użytkowaniem wynajmowanego pojazdu, którymi zostanie obciążony MiCaR.